AGSAN COMBİ


AGSAN -  Combi

%2 Fe + %1,5 Mn + %1,5 Zn

İZ ELEMENT KARIŞIMI

BESİN ELEMENTLERİ

GARANTİ EDİLEN İÇERİK % w/w

Suda Çözünür Demir (Fe) 2
Suda Çözünür Çinko (Zn) 1,5
Suda Çözünür Mangan (Mn) 1,5

 

ÜRÜNLER

UYGULAMA ZAMANI

UYGULAMA MİKTARI Kg/da
Çeltik Ekim öncesi toprağa 50-75
Buğday Ekim öncesi toprağa 50
Arpa Ekim öncesi toprağa 25
Ayçiçeği Ekimden en az bir ay önce toprağa 50-75
Mısır Ekim için ilk sürümde toprağa 50-75
Pamuk Ekim için ilk sürümde toprağa 50
Kavun / Karpuz Ekim dikim öncesi toprağa 2-3
0-5 Yaş Tüm Meyvelere Tomurcuk önce ağaç başı izdüşümüne 3-5
5 Yaş Üstü Tüm Meyvelere Tomurcuk önce ağaç başı izdüşümüne 5-7
Seralara ve Açık Sebzelerde Dikimden on beş gün öncesi toprağa 100
Üzüm / Bağ Tomurcuk öncesi toprağa karıştırılmalı 50

 

 

DEMiR:

Demir, kükürt, mangan, çinko gibi besin elementlerini bünyesinde bulundurması bitki beslemede önemlidir. Uygulandığı alanlarda uygun şartlarda hemen eriyerek bitkiler tarafından kolayca alınması. Bitkilere yeşil rengi veren fotosentez (bitkinin besin yapması) olayını gerçekleşmesindeki klorofik pigmentinin yapısında rol oynar. Bütün bitkilerde erken olgunlaşmasını, hasattan sonra da nakliye ve depolama sırasında dayanıklılığın artmasını sağlar. Demir, Sülfat diğer bitki besin maddeleri ile birlikte de kullanılması bitkinin hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar. Ayrıca çiçek meyve ve salkım silkmelerini önler ve döl tutumunu arttırır.

ÇİNKO:

Toprak Ph'ını düzenler. Yapraklardaki sararmaları, erken dökülmeyi ve küçülmeyi önler. Bitkilerin soğuğa karşı direncini arttırır. Meyvede döllenmeyi, meyve saplarında meyve tutmasını arttırır. Meyvenin görünüşünü güzelleştirir. Şekil bozukluğunu önler. Sürgün sayısını arttırır, bodurlaşmayı önler. Su tutma kapasitesini arttırır ve bitkinin kuraklıktan daha geç etkilenmesini sağlar.

MANGAN:

Klorofil molekülünün merkezindedir. Klorofilin yapı maddesini oluşturmaktadır. Yeterli miktarda mangan bulunmaması ise fotosentez olayını sekteye uğratır. Manganın bitki beslenmesinde asıl rolü karbonhidratları bitkinin her bölgesine taşımasıdır. Manganın bitki beslenmesinde asıl rolü karbonhidratları bitkinin her bölgesine taşımasıdır. Toprakta yeterli miktarda bulunması, bitki tarafından alınması zorunlu olan fosfordan, daha çok yararlanılmasını sağlayan tek besin elementi oluşu nedeniyle mutlaka toprağa uygulanmalıdır.